Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 1 людина

безпека учнів

Дата: 5 серпня 2020 о 15:46, Оновлено 8 лютого 2022 о 18:25

Правила поведінки на льоду та надання першої допомоги потерпілому

(методичні рекомендації)

         Хороша зима – зима морозяна, з кригою, снігом, легким морозцем. Часто замерзлі водойми стають місцем розваг та ігор, риболовлі. Але саме вони, обдуривши легковажних людей удаваною міцністю крижаного покриття, можуть стати місцем смертельної небезпеки. Неможливо «заборонити потрапляти у небезпеку», але застерегти від неї, дати поради, як діяти, щоб зберегти життя та здоров’я, ми повинні.

         Одна з небезпек – це тонкий лід. Він може підвести нас восени, взимку і навесні. Щоб цього не трапилось, треба дотримуватись правил безпеки.

Ознайомлення з правилами безпечної поведінки на льоду

         Виходити на лід можна тільки за стійкої морозної погоди.

            Переходити водойми потрібно в спеціально позначених і обладнаних для цього місцях.

            Забороняється виходити на лід, товщина і міцність якого вам невідомі.                   Забороняється спускатися на лижах з крутого берега на неперевірений на міцність і товщину лід.

         Перед переходом водойми льодом необхідно спочатку (якщо можливо) знайти стежку або сліди на льоду. Якщо їх немає, позначте з берега маршрут свого руху.     

Забороняється виходити на лід за таких умов:

            - якщо поруч теплі потоки води, в місці з’єднання річок, у місці виходу стічних і промислових вод;                                                                                                                 - у випадку швидкої течії річки у цьому місці;                                                           - за наявності вмерзлих у лід дошок, палок та інших предметів;                    - у випадку різного забарвлення льоду;

         - поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де водорості вмерзли у лід;        

         - обминайте ділянки, покриті товстим прошарком снігу – під снігом лід завжди тонший;                                                                                                             - під час весняного розтавання снігу та льоду, а також сильного перепаду температури під час потепління.

         - особливо обережно спускайтеся з берегів: лід може нещільно з’єднуватись із сушею, можливі тріщини, під льодом може бути повітря.                       Візьміть з собою палицю для того, щоб перевірити міцність льоду. Якщо після першого удару палицею на ньому з’являється вода, лід пробивається, негайно повертайтеся на те місце, звідки прийшли. Причому, перші кроки треба робити, не відриваючи підошви від льоду.                                                                             Ні в якому разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги.

         Лижникам перед виходом на лід рекомендується зняти петлі лижних палиць з рук і лямку рюкзака з одного плеча, а також розстібнути кріплення лиж. Ці приготування забезпечать свободу рухів у разі несподіваного провалу під лід. Під час руху лижник, який іде першим, ударами палиць перевіряє міцність льоду та контролює його стан.                                                                                                            Якщо лід почав тріщати та з’явилися характерні тріщини – негайно повертайтеся. Не біжіть, а відходьте повільно.                                                                 Пробийте ополонки по різні боки переправи, щоб виміряти товщину льоду (рекомендується відстань між ними 5м). треба мати на увазі, що лід складається з двох шарів: верхнього (каламутного) і нижнього (прозорого і міцного). Виміряти точну товщину можна лише знявши спочатку верхній прошарок неміцного льоду.                                                                                                                     Безпечним вважається лід:                                                                                                   -  для одного пішохода – зеленуватого відтінку, товщиною не менше 7 см;            -  для влаштування катка – не менше 12 см (масове катання – 25 см)             -  масова піша переправа може бути організована при товщині льоду не менше 15см;                                                                                                                                     -  для переправи вантажного автомобіля – 30-35см, трактора – 40-60 см.

Час безпечного перебування людини у воді:  
         - при температурі води 24°С час безпечного перебування становить 7-9 годин;
         - при температурі води 5-15°С - від 3,5 годин до 4,5 годин;     
         - температура води 2-3°С являється смертельною для людини через 10 -15 хв; 
         - при температурі води менше 2°С - смерть може настати через 5-8 хв.     

Способи рятування на льоду.

Якщо ви провалились на льоду: 

         - необхідно зберігати спокій, не панікувати і не метушитися.
треба голосно покликати на допомогу;                                                                   - позбавлятися слід тільки від того одягу, який вас тягне вниз. У будь-якому випадку постарайтеся залишити на собі головний убір, голова повинна бути максимально захищена, нехай навіть і мокрим головним убором;                           - не намагайтеся відразу ж видертися на лід. Підніміться на поверхню в місці провалу і прийміть у воді горизонтальне положення, відведіть  ноги назад, а не під себе, щоб тіло не склалося вдвічі під льодом. Остерігайтеся гострого льоду;                                                                                                                    - вибиратися на лід необхідно з тієї сторони, з якої ви провалилися;
не намагайтеся вибратися на лід тільки за допомогою рук;      
         - широко розкиньте руки по краях льодового пролому та утримуйтеся від занурення з головою, якщо можливо, переберіться до того краю ополонки, де течія не захопить вас під лід. Дійте рішуче і не лякайтеся, тисячі людей провалювались до вас і врятувались;                                                                          - пристосуйтеся і постарайтеся переміститися усім тілом на лід, або обережно перекиньте одну ногу, а потім іншу;                                                                                  - намагайтеся не обламувати крайки льоду, без різких рухів вибирайтеся на лід, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи на поверхню ноги. Головне – пристосувати своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу опори;                        - вибравшись із льодового пролому, відкотіться, а потім повзіть в той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду, таким чином, перевірена. Незважаючи на те, що вогкість і холод штовхають вас побігти і зігрітись, будьте обережні до самого берега, а там, не зупиняйтеся, поки не опинитесь в теплі, максимально захистіть голову і одягніть щось на ноги.                                                           Температура тіла в холодній воді буде швидко падати, тому намагайтеся це зробити якомога швидше.   

Способи рятування іншої людини, яка  провалився на льоду.

         -  негайно крикніть йому, що йдете на допомогу, при можливості приверніть увагу інших людей та зателефонуйте «101»;                                        - наближатись до ополонки можна лише повзком, широко розкинувши руки. Буде краще, якщо ви можете підкласти під себе лижі, дошку, фанеру – збільшуючи площу опори – і повзти на них, до самого краю підповзати не можна, інакше у воді опиняться двоє, згодяться і  паски або шарфи, будь-яка дошка або жердина, санки, лижі зможуть врятувати людину. Кидати, зв’язані паски або шарфи треба за 3-4 м;                                                                                            - якщо ви не один, тоді взявши один одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і рухайтеся до пролому;                                                                            -  діяти в цей час треба швидко і рішуче: потерпілий швидко заклякає у холодній воді, мокрий одяг тягне його вниз;                                                          - подавши постраждалому підручний засіб рятування, треба витягти його на лід і повзком вибиратися з небезпечної зони;                                                        - на березі викликайте «швидку медичну допомогу»;                                            - потерпілого необхідно терміново доставити в тепле приміщення (прогрітий намет або кабіна автомобіля), по можливості надати першу допомогу, необхідну при переохолодженні;                                                                                     - по можливості, потерпілого швидко переодягніть в сухий одяг, організуйте обігрів спини і грудей, зробіть масаж кінцівок;   

         - не занурюйте потерпілого в теплу воду, можуть виникнути серцеві проблеми;

         - по можливості прикладіть до тіла пляшку з гарячою водою або грілку;

         - дайте попити теплої води, якщо є - чаю.                                                               - потерпілому ні в якому разі не давайте спиртне «для зігріву». Спиртне в даному випадку провокує різке некероване зниження внутрішньої температури тіла.


 

Алгоритм дій у разі виявлення підозрілого предмету

Характерні ознаки, що вказують на можливу наявність вибухового пристрою ( надалі - ВП):

- коробки, сумки, мішки залишені без нагляду власників;

- предмети є незнайомими або незвичними для цієї обстановки чи території;

- наявність звуків, що лунають від предмету (цокання годинника, сигнали через певний проміжок часу), миготіння індикаторної лампочки;

- наявність джерел живлення на механізмі або поряд з ним (батарейки, акумулятори тощо);

- наявність розтяжки дротів, або дротів, що тягнуться від механізму на велику відстань;

- наявність у предметів характерного виду штатних бойових припасів, учбово-імітаційних, сигнальних, освітлювальних, піротехнічних виробів чи їхніх елементів; 
         - наявність у контрольованих зонах залишеного власниками підозрілого транспорту;

- предмет може бути залишений у приміщенні, на території закладу, на прилеглій території,  підвішений на дереві або залишений на лавці;                   - наявність у предметі запаху бензину, гасу, розчиннику,     паливно - мастильних матеріалів, хімічних матеріалів тощо;                                                            - наявність диму, що виходить з предмету;                                                                    - наклейки, наліпки, етикетки з підписами на поверхні кришок коробок, що є підозрілими або вказують на зв'язок з вибухонебезпечними матеріалами;   - наявність у дверях, вікнах яких-небудь сторонніх предметів, закріпленого дроту, ниток, важелів, шнурів тощо;                                                                                                                     - наявність стороннього сміття, порушення ґрунту, покриття на газонах, тротуарах біля знахідки при відсутності пояснень щодо їх виникнення у відповідних служб;                                                                                                                                                            - особа з предметом у руках чи у специфічному одязі, який дає змогу приховати на тілі вибуховий пристрій,  за будь-яких обставин намагається безпосередньо наблизитися до закладу освіти.

У разі виявлення підозрілого предмету категорично забороняється:

-  торкатися предмету, переміщати,  розкривати його;

- користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух);

- заливати його рідинами, засипати грунтом, піском або чимось його накривати;

- торкатися підозрілого пристрою та здійснювати на нього звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини отруйні та чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.

У разі виявлення підозрілого  предмету необхідно:

- організувати охорону місця знаходження предмету з метою  недопущення сторонніх осіб;

- негайно повідомити безпосереднього керівника, керівника закладу;

- телефонувати на номери 101 або 102;

- чітко виконувати вказівки керівництва закладу, у разі необхідності негайно організувати евакуацію людей з будівлі чи території  закладу освіти  в безпечне місце;

   
         Алгоритм дій у разі виявлення в поштовому конверті сипучих порошкових  матеріалів  або ймовірного вибухового пристрою

Імовірність того, що в конверті (пакеті) знаходиться вибуховий пристрій, підвищується у разі:

-  якщо поштове відправлення: не має зворотної адреси; відправлене з іншого регіону або країни;

- на конверті містяться додаткові написи типу «Персонально», «Особисто»;          - конверт (пакет) додатково обмотаний скотчем або паперовими стрічками;          -  конверт саморобний, з нерівними краями;                                                                                 - конверт (пакет) має дивний запах;       

- на дотик можна виявити незвичні ущільнення або порошок.                      

У разі виявлення підозрілої кореспонденції  категорично забороняється:

- кореспонденцію  відкривати, згинати, зминати;  

- кидати, переміщати до джерела вогню, електроприладів;

-  вчиняти будь-яких самостійні дії;

У разі виявлення підозрілої кореспонденції необхідно:                                                                                                                         

- у  разі, якщо конверт відкритий (пошкоджений) унеможливити розповсюдження порошкового матеріалу, зараженого повітря по території приміщення (зачинити двері, вікна, вимкнути примусову вентиляцію);

- негайно повідомити безпосереднього керівника, керівника закладу;

- чітко виконувати вказівки керівництва закладу, у разі необхідності негайно організувати евакуацію людей з будівлі чи території  закладу освіти  в безпечне місце.

Виявлені матеріали необхідно передати фахівцям територіальних органів ГУ ДСНС та Національної поліції України для експертного дослідження.

Алгоритм дій у разі виникнення надзвичайної ситуації соціального характеру

Алгоритм дій  в разі захоплення вас заручником

         1. По можливості якомога швидше опануйте себе, заспокойтеся, не піддавайтеся паніці, не допускайте істеричних проявів. Емоційно неврівноважена людина, яка від страху впадає в паніку, лякає терористів своєю непередбачуваністю, і її, швидше за все, вб’ють першою.

         2. Якщо вас поранено, старайтеся не рухатися. Так ви зменшите втрату крові.

         3. Надавайте допомогу і психологічну підтримку тим, хто слабший – пораненим, жінкам, дітям, особам похилого віку. Уникайте дратівливості та конфліктів при спілкуванні з іншими заручниками. 

         4. Не ризикуйте своїм власним життям і життям оточуючих. Не допускайте дій, які можуть спровокувати терористів на застосування зброї і призвести до людських жертв (не тікайте, не кидайтеся на терористів, не вихоплюйте зброю тощо).

         5. Не намагайтеся умовити терористів, розчулити їх тощо. У той же час не принижуйтеся і не благайте про пощаду.

         6. Спілкуючись з терористами, не відводьте очей убік, у той же час, уникайте прямого погляду в очі (на невідомому рівні такий погляд розглядається як виклик).

         7. Говоріть спокійним голосом, уникайте викличного, ворожого тону.

         8. За необхідності виконуйте розпорядження терористів, особливо протягом перших 30-60 хвилин після нападу. Не вступайте з ними в суперечку.

         9. Постарайтеся переконати терористів забезпечити вам та іншим заручникам людські умови існування.

         10. Запитуйте дозвіл на вчинення будь-яких дій (сісти, встати, попити, вийти в туалет).

         11. Для підтримки сил їжте все, що вам дають.

         12. Використовуйте будь-яку можливість для відпочинку. Стрес, у стані якого перебувають заручники, через деякий час призводить до повного нервового виснаження.

         13. За можливості дотримуйтеся вимог особистої гігієни.

         14. Старайтеся виконувати доступні фізичні вправи.

         15. Застосовуйте техніки розслаблення, спробуйте чимось зайняти інтелект (читанням, письмом, тренуванням пам1яті,розв’язуванням математичних задач тощо).

         16. Терористи зазвичай відбирають у заручників годинники, мобільні телефони, щоб ізолювати їх від зовнішнього світу. Тому при тривалому утриманні в полоні слідкуйте за часом, відмічайте зміну дня та ночі, ведіть календар.

         17.  Будьте уважні. Намагайтеся запам1ятати імена (прізвиська), голоси, особливості поведінки терористів, зміст їх розмов між собою. Ця інформація буде дуже важливою для правоохоронних органів після знешкодження терористів і звільнення заручників.

         18. Під час штурму спецпідрозділами правоохоронних органів приміщення, в якому вас утримують, негайно ляжте на підлогу обличчям униз якомога далі від вікон і дверей. У жодному разі не беріть до рук зброю, кинуту терористами, інакше вас можуть прийняти за одного з них. 

Якщо ви стали жертвою телефонного терориста

1.  Подзвоніть з іншого телефону (мобільного, від сусідів) на вузол зв`язку і скажіть причину дзвінка, своє прізвище, адресу та номер свого телефону.

2. Намагайтесь затягнути розмову та записати її на диктофон чи дайте послухати свідкам (сусідам).

3. Одночасно, з розмовою і записом на диктофон, друга людина дзвонить з іншого телефону на вузол зв`язку, а потім в поліцію за телефоном 102 для термінового затримання того, хто телефонував.

4. Напишіть заяву начальнику відділення поліції, на території якого ви проживаєте, для прийняття необхідних заходів.

5. Поліція, за запитом на вузол зв`язку, отримає номер телефону, адресу, прізвище того, хто дзвонив і прийме необхідні міри.

Алгоритм дій у випадку захоплення літака (автобуса)

         1. Якщо ви виявилися в захопленому літаку (автобусі), не привертайте до себе уваги терористів. Огляньте салон, визначте місця можливого укриття на випадок стрілянини;

         2. Заспокойтеся, спробуйте відволіктися від того, що відбувається, читайте, розгадуйте кросворди;

         3. Зніміть ювелірні прикраси;

         4. Не дивіться в очі терористам, не пересувайтеся по салону та не відкривайте сумки без їхнього дозволу;

         5. Не реагуйте на провокаційну або зухвалу поведінку;

         6. Жінкам у міні-спідницях бажано прикрити ноги;

         7. Якщо представники влади почнуть спробу штурму, – лягайте на підлогу між кріслами й залишайтеся там до закінчення штурму;

         8. Після звільнення – негайно залиште літак (автобус), тому що не виключена можливість його замінювання терористами й вибуху парів бензину.

Алгоритм дій  під час перестрілки

1. Якщо стрілянина застала вас на вулиці, відразу ж ляжте й озирніться, виберіть найближче укриття й проберіться до нього, не піднімаючись у повний зріст. Укриттям можуть служити виступи будинків, пам'ятники, бетонні стовпи або бордюри, канави. Пам’ятайте, що автомобіль – не найкращий захист, тому що його метал тонкий, а пальне – вибухонебезпечне. За першої нагоди сховайтеся у під'їзді будинку, підземному переході, дочекайтеся закінчення перестрілки.

2. Проводьте заходи для порятунку дітей, за необхідності прикрийте їх своїм тілом. За можливості повідомте про інцидент співробітників поліції.

3. Якщо в ході перестрілки ви перебуваєте у будинку, – укрийтеся у ванній кімнаті й ляжте на підлогу, тому що перебувати у кімнаті небезпечно через можливість рикошету. Перебуваючи в укритті, стежте за можливим початком пожежі. Якщо пожежа почалася, а стрілянина не припинилася, залиште квартиру й сховайтеся в під'їзді, далі від вікон.

Телефони рятувальних та аварійних служб

         112 – єдиний номер виклику всіх служб екстреної допомоги. Зателефонувавши за цим номером, диспетчер викличе бригаду потрібної служби.

         101 – Пожежна допомога

         102 – Поліція

         103 – Швидка медична допомога

         104 – Аварійна служба газової мереж

Навчання з охорони праці в освітньому закладі

Загальновідомо, що немає нічого ціннішого за людське життя і здоров’я. У закладі приділяється належна увага охороні праці та створенню безпечних умов для учасників освітнього процесу.

У грудні 2021 року пройшло навчання працівників закладу з охорони праці та безпеки життєдіяльності, в ході якого розглядалися важливі питання. Члени колективу обговорили нормативні документи з охорони праці та безпеки життєдіяльності, розпорядження протипожежного нагляду, інспекції з праці, головного управління Держпродспоживслужби; умови та засоби створення здорових і безпечних умов праці та здійснення освітнього процесупорядок проведення розслідування нещасних випадків, що сталися під час освітнього процесу з працівниками/учнями закладу;  запобігання травматизму працівників закладу та здобувачів освітинадання першої допомоги потерпілим. Усі працівники закладу ще раз ознайомилися з планом реагування на надзвичайні ситуації та Алгоритмом дій педагогічних працівників  під час надзвичайних ситуацій. 

Нехай робота в нашому закладі буде безпечною.

  

   

 

Пам’ятаймо правила поведінки при  пожежі!

 

       На виконання рішення міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки  та надзвичайних ситуацій (протокол від 30.04.2021 № 12),  відповідно до листа управління освіти Херсонської міської ради від 19.05.2021 року №01-32/1141 «Про удосконалення роботи з питань протипожежного захисту в закладі  освіти у  весняно-літній період 2021 року», згідно з планом підготовки освітнього закладу й учнів з цивільного захисту, з метою практичного відпрацювання учасниками освітнього процесу  дій  в умовах виникнення надзвичайних ситуацій для захисту, рятування та збереження здоров’я людей, забезпечення готовності учасників освітнього процесу до дій у разі пожежі та інших надзвичайних ситуацій, що передбачають евакуацію; створення умов для надійного захисту учнів, педагогів, технічного персоналу та стійкого управління освітнім закладом під час виникнення надзвичайної ситуації 26 травня 2021 року в закладі освіти організовано  вивчення правил пожежної безпеки під час освітнього процесу та в побуті, проведено цільовий  інструктаж з питань дотримання Правил пожежної безпеки під час освітнього процесу та  в побуті з працівниками закладу та зі здобувачами освіти 1-11 класів.

З метою практичного відпрацювання учасниками освітнього процесу  до дій у разі пожежі в будівлі школи, 26 травня 2021 року  проведено навчальну евакуацію здобувачів освіти та працівників закладу освіти. Навчальну евакуацію здійснено на належному рівні. Усі учасники освітнього процесу своєчасно зреагували на сигнал, оперативно й чітко відбулося оповіщення про тренувальну евакуацію (повідомленням по телефону та через посильних педагогічних працівників). Учителі організовано, без паніки вивели класи з будівлі школи  на спортивний майданчик.

      Також розроблено комплекс організаційних і практичних заходів, спрямованих на зміцнення протипожежного стану; перевірено стан  вогнегасників; взято під контроль питання  безпечного проведення ремонтних робіт у закладі освіти; проведено перевірку стану пожежної безпеки навчальних та інших приміщень, технічного стану електричних мереж та електрообладнання, аварійного освітлення, внутрішнього, зовнішнього протипожежного водогону, стан блискавкозахисту будівлі закладу;  своєчасно прибирається територія школи від сміття та сухої трави.

        Тож будьмо пильні та відповідальні!!!

 

День охорони праці

Загальновідомо, що немає нічого ціннішого за людське життя і здоров’я. У наш тривожний час, як ніколи раніше, надзвичайно важливим є створення безпечних умов праці для учасників освітнього процесу. В цьому році День охорони праці, який щорічно за указом Президента України від 28.08.2006 року №685» відзначається 28 квітня, проходить під девізом «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – ІНВЕСТУЙМО ЗАРАЗ У СТІЙКІ СИСТЕМИ БЗР».

У нашому освітньому закладі питанням охорони праці приділяється належна увага не лише в День охорони праці, а й упродовж навчального року.     

З метою пропагування безпеки життєдіяльності та здорового способу життя, практичного відпрацювання учасниками освітнього процесу  дій  в умовах виникнення надзвичайних ситуацій для захисту, рятування та збереження здоров’я людей, забезпечення готовності учасників освітнього процесу до дій у разі пожежі та інших надзвичайних ситуацій; створення умов для надійного захисту здобувачів освіти, педагогів, технічного персоналу та стійкого управління закладом під час виникнення надзвичайної ситуації,  28 квітня 2021 року в закладі проведено навчальну евакуацію учасників освітнього процесу, під час якої учні 1-4,11 класів, працівники школи своєчасно та організовано  вийшли з приміщення на стадіон, розмістившись за класами. Вчителі за списками в журналах перевірили присутність учнів. Технічні працівники перевірили цілісність шлангів пожежогасіння та пожежні крани. Всі вогнегасники в закладі заправлені та готові до використання.

 

Тож нехай робота буде безпечною і приносить задоволення!

  

Живімо безпечно!!!

З метою забезпечення організації належного рівня цивільного захисту учасників освітнього процесу закладу освіти у квітні  2021 року  проведено тиждень знань з безпеки життєдіяльності. У ході Тижня проведено всі заплановані заходи з учнями 1-4,11 класів в очній формі, з учнями 5-10 класів дистанційно. Класні керівники  провели  пізнавальні й цікаві бесіди, конкурси, вікторини, квести. Учні виготовили листівки, стіннівки, відеоролики про безпеку в побуті та школі. Учитель основ здоров’я Ігнатишина Р.І. залучила здобувачів освіти до створення тематичних презентацій. Учитель фізичної культури провів мотивуючий до занять спортом і здорового способу життя відео-челенж «Бути здоровим модно!». 

Тож нехай кожен день буде безпечним і радісним!!!

Навчання з ЦЗ

У січні 2021 року в освітньому закладі пройшло навчання працівників з цивільного захисту за програмою загальної підготовки та навчання для працівників закладу, які входять до складу ланок цивільного захисту, за  програмою спеціальної підготовки. У ході заняття висвітлено низку важливих тем: протипожежна безпека, правила поведінки при виявленні незнайомих предметів, при раптовому нападі противника, епідемії, стихійних лихах тощо. Також присутні ознайомилися з планом реагування на надзвичайні ситуації по Василівському ЗПЗСО. На занятті вчитель захисту України Давиденко І.Ф. та сестра медична Білобородько Л.М. продемонстрували практичні навички домедичної допомоги при різних видах травмування.

Навчання було цікавим та корисним. 

Як не впасти в депресію під час карантину - 4 поради психолога

Як не впасти в депресію під час карантину - 4 поради психолога  

Під час карантину українці відчувають тотальне заперечення. Багато не продовжує гуляти вулицями. А ті, хто лишається вдома, ризикують занепасти духом.

Як не впасти у депресію і пережити карантин поради психолога.

По-перше, слід думати, а не відчувати. Це допоможе не піддаватися паніці. На жаль, для українців - це складно.

На сьогодні, українці живуть у постійному стресі. І більшість вдалих рішень - емоційні. Ми звикли до того, що Українці теж живуть у невизначених умовах, де було кілька зламів, постійні економічні події, революції, війни, пертурбації. І це все змушує нас керуватися глибинними механізмами виживання. Однак слід навчитися вчасно зупиняти себе, аби емоції не заволоділи розумом.

По-друге, треба вирішити для себе, задля чого ви пішли на карантин.

"Людина, для якої ізоляція вартуватиме грошей чи планів, шукатиме підтвердження правильності своїх дій. Під час пошуку вона зверне увагу лише на трагічну інформацію. У такому стані, людина може зірватися. Тож має для себе відповісти на питання: задля чого ви пішли на карантин? Порахувати всі ризики від хвороби", - думка експертів. Врахуйте, скільки обійдеться день вентиляції легенів. Тоді зрозумієте, чого уникаєте.

По-третє, варто зробити дорослий вибір, тобто концентруватися на тому, що ви отримуєте. А це здоров'я близьких і рідних.

По-четверте, карантин -- прекрасний час для роботи над собою. Можна навчитися малювати, в'язати, нарешті зайнятися фітнесом вдома, на який не вистачало часу. Також подивитися улюблений серіал чи-то прочитати кілька книг.

Як говорити з дітьми про коронавірус. 7 порад від експертів

В українських школах та садочках додатково перевіряють температуру дітей. 

Тож ваші малюки, напевне, вже чули новини про коронавірус та навіть встигли злякатися. 

Не дивно, адже дитяче сприйняття світу відрізняється від суджень дорослої людини.

https://life.pravda.com.ua/images/doc/8/2/824f008-ben-white-unplash.jpeg

 

Поширення незрозумілої інформації про смертельний вірус може викликати в дитини почуття небезпеки та спантеличення, пише Huffpost.

Видання пропонує добірку порад, які допоможуть спокійно поговорити з дитиною про коронавірус. 

До обговорення проблеми долучилися експерти у сфері дитячої психології – Марк Рейнек, Рейчел Томасян та Робін Гудман.  


1. Тримайте під контролем власні емоції

Перш ніж говорити з дитиною про небезпечне захворювання, переконайтеся, що контролюєте власну тривогу та страх. 

Адже діти часто віддзеркалюють емоції батьків.

"Маленькі діти беруть приклад зі своїх батьків, стосовно того як реагувати на незрозумілій їм ситуації. 

Діти одразу зрозуміють спокійні ви чи стурбовані, й будуть поводитися аналогічно", – пояснює Марк Рейнек, директор та старший психолог Інституту дитячого розуму. 

Якщо дитина відчує стурбованість батьків, то  гіперболізує небезпеку в своїй уяві.

2. Станьте ініціатором розмови

Не потрібно боятися піднімати цю тему, якщо дитина сама ще не запитувала. 

Ви можете стати для неї надійним джерелом інформації. 

Цій розмові не варто приділяти якоїсь надмірної уваги, можна просто підняти тему під час звичайної бесіди за обіднім столом.

"Хочете ви цього чи ні, але ваша дитина, ймовірно, вже чула про коронавірус по новинах або від однолітків.

Саме тому я завжди рекомендую зіграти на випередження.

Поговоріть зі своїми дітьми про речі, які можуть налякати, перш ніж вони почують більш страхітливу версію від однокласників", – каже Рейчел Томасян, ліцензований терапевт з питань шлюбу і сім'ї.

3. Запитайте, що вони вже знають про коронавірус

Відкриті запитання допоможуть оцінити знання ваших дітей, а також їх емоційний стан. 

Заохочуйте малечу висловлювати свої почуття.

Проаналізувавши сприйняття дитини, можна визначити, яким чином далі будувати розмову.

Крім того, буде можливість підкоригувати дитячі знання, щоб сформувати реалістичне уявлення про ситуацію. 

"Зараз багато новин про сезон грипу, мені цікаво, що ти чув про це", – такий початок розмови пропонує Робін Гудман, клінічний психолог і арт-терапевт. 

Експерт рекомендує повсякчас нагадувати дитині про те, що ви готові її вислухати та відповісти на будь-які запитання. 

4. Спілкуйтеся з дитиною правильно

Інформувати дитину потрібно зрозумілою мовою, відповідно до її віку. 

Тільки тоді вона зможе зрозуміти проблему та перестати тривожитися. 

"Батьки повинні підходити до розмови зі своїми дітьми про коронавіруси зі по-різному, зважаючи на вік та рівень розвитку. 

Гарне практичне правило – використовувати тільки ті слова, які ваша дитина вже розуміє", – дає пораду Рейчел Томасян. 

Діти до 6 років 

Дітей до 6 років не потрібно навантажувати зайвими деталями, як назва вірусу або глобальна загроза захворювання – вони ще не готові це усвідомити.

Замість цього поговоріть з дітлахами про мікроби, як люди хворіють, і про те, що ми можемо зробити, щоб залишатися здоровими.

Будьте уважні до розмов, які ведете з вашим партнером або дітьми старшого віку, перед малечею.

Якщо діти почнуть ставити якісь запитання – запевніть їх, що ваша сім'я здорова і в безпеці.

Діти шкільного віку

Дітям шкільного віку можете розповісти більш конкретну інформацію про спалах вірусу – що це таке, як він поширюється, як запобігти захворюванню.

Але тримайтеся подалі від розмов про смерть, особливо якщо ваша дитина молодшого шкільного віку. 

Підкресліть, що дорослі роблять все можливе, щоб забезпечити безпеку та захист.

Обмежте перегляд напружених телевізійних новин, які можуть викликати занепокоєння.

В громадських місцях діти можуть побачити людей, які носять медичні маски.

Такий зовнішній вигляд підсвідомо викликає страх, тому потрібно пояснити, для чого дехто одягає захисні маски, та в яких випадках це доречно робити. 

Про симптоматику коронавірусу краще розповісти, провівши аналогію із звичайною застудою, якою дитина хворіла раніше.

Розмова з підлітками

Зрозуміло, що більшість підлітків активно користуються соціальними мережами і вже точно чули про коронавірус.

Тут немає сенсу приховувати інформацію, краще, навпаки, шукати разом відповіді на запитання.

При цьому бути уважними до різноманітних теорій та чуток і використовувати перевірені джерела. 

Якщо ваш підліток занепокоєний поширенням коронавірусу, нехай обов'язково розповість про свої страхи. 

Зі свого боку нагадайте йому про минулий досвід вирішенням якоїсь проблеми. 

5. Продемонструйте свою підтримку

Говоріть про проблему стільки, скільки дитині необхідно, щоб відчути себе у безпеці.

Вона повинна розуміти, що у будь-який час може прийти до вас із запитаннями, а обов'язок батьків – її захищати.

Реагуйте на потреби дитини, підтримуйте та проявляйте свою турботу.

6. Будьте чесними зі своїми дітьми

Коли ваші діти приходять із запитаннями, відповідайте чесно, щоб уникнути плутанини чи непорозумінь.

"Чесність та прозорість є найважливішими. 

Тривога процвітає, коли щось приховується. 

Якщо у вас немає відповіді, зверніться до джерела, яке, на вашу думку, надає корисну та правдиву інформацію", – пропонує Марк Рейнек.

Не варто використовувати категоричні фрази, типу "ми всі налякані" або "ми тут нічого не можемо зробити". 

7. Дозвольте дитині контролювати ситуацію

Яким чином це зробити?

Показати, що вона може зробити, щоб не захворіти, а також впровадити здорові звички для всієї родини.

Це допоможе відчути почуття контролю.

"Не говоріть про профілактику, як про спосіб налякати дитину та змусити її мити руки. 

Замість цього поговоріть про кроки, які ви всі збираєтесь робити, щоб попередити різні хвороби", – наголошує Рейчел Томасян. 

Аптечки в кабінетах школи (перелік медикаментів)

Аптечка ОБОВ'ЯЗКОВО має бути:

- У КАБІНЕТАХ ПРИРОДНИЧО-МАТЕМАТИЧНИХ ДИСЦИПЛІН: ГЕОГРАФІЇ, МАТЕМАТИКИ, БІОЛОГІЇ, ФІЗИКИ, ХІМІЇ:

Наказ МОН "Про затвердження Положення про навчальні кабінети з природничо-математичних предметів загальноосвітніх навчальних закладів" від 14.12.2012 № 1423 (http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0044-13).

Наявність аптечки у кабінетах фізики та хімії також додатково регламентується наказом МНС від 16.07.2012 № 992 (http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1332-12)

- У МІСЦЯХ СПОРТИВНИХ ЗАНЯТЬ:

Наказ МОН від 01.06.2010 N 521 "Про затвердження Правил безпеки під час проведення занять з фізичної культури і спорту в загальноосвітніх навчальних закладах"

(http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0651-10)

- У ШКІЛЬНИХ МАЙСТЕРНЯХ:

Наказ МОН "Про затвердження Правил безпеки під час занять у навчальних і навчально-виробничих майстернях навчальних закладів системи загальної середньої освіти" від 13.08.2007 N 730 (http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0990-07)

===============

Аптечку РЕКОМЕНДОВАНО мати У КАБІНЕТІ ІНФОРМАТИКИ:

Наказ МОН "Про затвердження Положення про кабінет інформатики та інформаційно-комунікаційних технологій навчання загальноосвітніх навчальних закладів " не передбачає обов'язкової аптечки (http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0730-04)

Можлива наявність аптечки у кабінеті інформатики не вимагається, а рекомендована листом МОН МОН №1/11-1927 від 06.05.2004 р. Треба звернути увагу, що вміст медичних матеріалів у такій аптечці суттєво менший, ніж передбачено в інших кабінетах

До уваги відповідальним за кабінети!!! Перелік медикаментів для кабінетів школи.
 

Перелiк медикаментiв, перев'язувальних засобiв i приладдя для аптечок в кабінетах школи

1.      Аміаку розчин 10% 40 мл-       1 фл.

2.      Бинт марлевий медичний нестерильний 10 м х 5 см-     2 уп

3.      Бинт марлевий медичний стерильний 10 м х 5 см-         2 уп.

4.      Болезаспокійливі засоби (анальгін, цитрамон тощо)-    1 уп.

5.      Борної кислоти розчин спиртовий 2% (3%) 10 (20) мл- 1 фл

6.      Брильянтового зеленого розчин спиртовий 1 % 15 (20) мл-   1 фл.

7.      Вазелін мазь 20 (25) г-     1 уп.

8.      Валідол 0,06 N10, таблетки-    1 уп.

9.      Вата медична гігроскопічна стерильна 100 г-         1 уп.

10.    Джгут кровоспинний гумовий-       1 шт.

11.    Иоду розчин спиртовий 5% 20 мл- 1 фл

12.    Лейкопластир 0,05 х 5 м-         1 шт.

13.    Ножиці медичні-     1 шт.

14.    Перекису водню розчин 3% 25 (40) мл-  1 фл.

15.    Пінцет-    1 шт.

16.    Пластир бактерицидний 2,3 х 7,2 см-      5 шт.

17.    Серветки марлеві медичні стерильні-     2 уп

Примітка: 1 Якщо медикаменти вже знаходяться у аптечці кабінету, приділіть особливу увагу терміну придатності медикаменту;

2. Перелік медикаментів повинен буди в аптечці 

3. Аптечка повинна знаходитися під наглядом вчителя.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.